Polska Wiadomości

Ukraińcy okradali Polaków metodą “na pracownika banku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwaj dezerterzy z Ukrainy trafili do tymczasowego aresztu. Policjanci ustalili, że pod legendą kradzieży pieniędzy z konta nakłonili 45-latka do przelewów na rzekomo bezpieczne, wskazane przez nich rachunki bankowe. W ten sposób wyłudzili ponad 60 tysięcy złotych.

Ukraińcy okradali Polaków metodą “na pracownika banku”. Na początku listopada br. do 45-latniego Polaka z Chełma zadzwonili podający się za pracowników banku oszuści. Przekazali informację, że jego środki na koncie bankowym zagrożone są kradzieżą i tworzą bezpieczne rachunki dla jego pieniędzy.

Nieświadomy podstępu mężczyzna zrealizował przelewy na wskazane przez oszustów konta. Już po wszystkim miał otrzymać do nich loginy i hasła. Gdy jednak nikt się z nim nie skontaktował, zaczął podejrzewać, że to oszustwo. Zadzwonił osobiście do swojego banku i dowiedział się, że przelane pieniądze zostały już wypłacone. O wszystkim powiadomił chełmskich policjantów. W wyniku oszustwa stracił ponad 60 tysięcy złotych.

–Sprawą zajęli się chełmscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Swoje działania skierowali na teren powiatu tarnowskiego. Ustalili, że udział w przestępczym procederze brali dwaj Ukraińcy w wieku poborowym (20 i 24 lata), zamieszkujący na terenie jednej z miejscowości tego powiatu.

Przy wsparciu policjantów kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, udało się zatrzymać sprawców. Przeszukano też zajmowane przez nich pomieszczenia, gdzie zabezpieczyono laptopy, telefony komórkowe i przenośne nośniki danych.

Zatrzymani Ukraińcy usłyszeli zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach domagamy się, by ukraińskich przestępców odesłać do ich ojczyzny, gdzie będą mogli wykazać się kreatywnością podczas mięsnych szturmów w wojnie z Rosją.

Polecamy również: Ukraińcy sprzedawali na bazarach pomoc humanitarną z Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!