Polska Wiadomości

Ukraińcy okradali ludzi pod kantorami. Czatowali na tych, którzy wybierali pieniądze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działania kryminalnych z komendy wojewódzkiej z Lublina doprowadziły do zatrzymania dwóch dezerterów Ukrainy, którzy okradali samochody osób, które chwilę wcześniej były w kantorze. Wykorzystywali do tego urządzenie przechwytujące sygnał z kluczyków.

Ukraińcy okradali ludzi pod kantorami. W wyniku pracy operacyjnej kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że dwaj Ukraińcy dokonali przez ostatnie pół roku kilkunastu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do samochodów.

Dezerterzy typowali pod kantorami osoby, które wychodziły ze znaczną ilością gotówki, po czym wykorzystywali moment, kiedy użytkownik pojazdu wysiadał z niego, pozostawiając pieniądze w środku.

„Obywatele Ukrainy posługując się specjalistycznym sprzętem uniemożliwiającym prawidłowe zamknięcie pojazdu, bezinwazyjnie otwierali pojazd i kradli z niego gotówkę. Straty wyceniono na blisko 100 tysięcy złotych. W celu uniemożliwienia identyfikacji pojazdu, którym się poruszali, zakładali podrabiane tablice rejestracyjne” – wyjaśniła mł. asp. Małgorzata Skowrońska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do zatrzymania “uchodźców” w wieku 28 i 35 lat doszło w jednym z lubelskich hoteli. Policjanci znaleźli przy nich sprzęty służące do uniemożliwiania prawidłowego zamknięcia pojazdu, podrabiane tablice rejestracyjne oraz część skradzionych pieniędzy.

„Do chwili obecnej ustalono, że mężczyźni działali na terenie województwa lubelskiego oraz śląskiego, natomiast sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyźni na swoim koncie mają kradzieże dokonane na terenie innych województw” – powiedziała mł. asp. Małgorzata Skowrońska.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a także poruszania się samochodem marki Skoda na podrabianych tablicach rejestracyjnych. Zostali też tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach wnosimy o wysłanie ukraińskich bandytów do kompanii karnej gdzieś pod Awdijiwkę. Będą mogli wykazać się sprytem przeciwko rosyjskiej armii, a nie polskim cywilom. Przy okazji nie będziemy musieli ich utrzymywać w więzieniu.

Polecamy również: Ukraińcy mają już dość wojny. Zgadzają się na pokój kosztem utraty części ziem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!