Wiadomości

Ukraińcy napadli na kantor w Żarach – dramatyczne sceny zarejestrowała kamera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch napastników przy wykorzystaniu ciężkich młotów wyburzeniowych napadło na jeden z kantorów w Żarach. Rozbili szybę i zabrali pieniądze, wolnością nie cieszyli się zbyt długo. Obaj zostali aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do ataku doszło w nocy z 16 na 17 lipca. Dwóch zamaskowanych napastników napadło na całodobowy kantor przy ul. Serbskiej w Żarach. W ciągu kilkudziesięciu sekund udało im się wybić dziurę, przez którą zabrali pieniądze, po czym uciekli w nieznanym kierunku.

Śledczy ustalili, że napadu mogli dokonać dwaj Ukraińcy w wieku 41 i 43 lat. Informacja trafiła do służb mundurowych w całym kraju.

Niespełna dobę po napadzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dołhobyczowie zatrzymali dwóch poszukiwanych obywateli Ukrainy. Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.

Napastnicy usłyszeli już zarzut związany z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara od 3 do 12 lat pobawienia wolności.

Lubuscy policjanci ustalają, czy zatrzymani mogą mieć związek z podobnymi napadami, do których doszło na terenie całego kraju.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!