Wiadomości

Ukraińcy konduktorzy przemycali papierosy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trakcie kontroli granicznej międzynarodowego pociągu relacji Odessa – Przemyśl funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki ujawnili przemyt papierosów. Procederem trudniła się ukraińska obsługa pociągu.

Strażnicy graniczny wykryli dwa przypadki przemytu, którego sprawcami okazali się konduktorzy międzynarodowego pociągu relacji Odessa – Przemyśl – poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

Do pierwszej próby przemytu doszło pod koniec sierpnia tego roku. W proceder zaangażowanych było pięciu członków obsługi pociągu w wieku od 24 do 56 lat, czterech mężczyzn oraz kobieta.

„W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli, że cudzoziemcy próbują oddalić się od składu z dużymi pakunkami. Okazało się, że było w nich około 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych” – poinformowała rzeczniczka.

Drugą próbę strażnicy udaremnili w ubiegłym tygodniu. W trakcie kontroli granicznej pociągu tej samej relacji zatrzymali trzy kobiety z obsługi. Próbowały one wynieść torby z siedmiuset paczkami papierosów.

„W obu przypadkach przyłapani na przemycie pracownicy ukraińskich kolei złożyli wyjaśnienia, przyznali się do winy oraz dobrowolnie poddali odpowiedzialności za popełnione wykroczenie” – zaznaczyła rzeczniczka.

Straż Graniczna wydała cudzoziemcom decyzje o powrocie na Ukrainę wraz z zakazami przez rok wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!