Wiadomości

Ukraina: W obwodzie chersońskim Rosjanie niszczą pola pociskami zapalającymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje policja obwodu chersońskiego, wojska rosyjskie wciąż niszczą pola uprawne na południu Ukrainy, ostrzeliwując je pociskami zapalającymi. Spłonęły już setki hektarów pszenicy, jęczmienia i innych zbóż. Płoną też lasy i strefy ochronne. Ofiarą ostrzałów padają tereny zamieszkane.

Policja informuje w nim o kilku pożarach w ostatnich dniach. M.in., ogień ogarnął 12 hektarów pola koło wsi Rozływ. Pożar wybuchł też na polach koło Nowoołeksijiwki i koło wsi Nowopokrowka. Spłonęły tam zbiory i sprzęt rolniczy. Blisko 150 hektarów zasiewów zapaliło się po rosyjskim ostrzale hromady (gminy) Wełykoołeksandriwka.

„Na obszarach wyzwolonych gaszenie ognia jest trudne z powodu ciągłych ostrzałów. Na terenach zagarniętych wojskowi rosyjscy celowo nie pozwalają na gaszenie, niszczą magazyny ze zbożem, sprzęt i elektrownie słoneczne” – głosi komunikat policji na Facebooku.

Duże pożary wybuchają codziennie. Pozostaje po nich tylko wypalona ziemia. Rolnicy, którzy chcą uratować choćby część zbiorów pracują dosłownie obok ściany ognia – informuje policja.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!