Wiadomości

Ukraina i Turcja utworzyły spółkę, która ma zająć się produkcją broni precyzyjnego rażenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jednym z pierwszych wspólnych projektów będzie opracowanie bezzałogowego statku powietrznego nowej generacji – informuje portal unian.ua.

Ukraina i Turcja utworzyły wspólne przedsiębiorstwo w celu produkcji broni precyzyjnej. Według służby prasowej Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, państwowa firma Укрспецекспорт, która stanowi część holdingu Укроборонпром, oraz turecka firma Baykar Defence, która jest jednym z wiodących producentów dronów, utworzyły wspólne przedsięwzięcie, które ma prowadzić działalność w segmencie broni precyzyjnych i technologii lotniczych.

Głównym zadaniem wspólnego przedsięwzięcia jest połączenie zdolności kompleksów obronnych obu krajów w celu podjęcia masowej produkcji nowych typów nowoczesnej broni na potrzeby ich armii. Pozwoli to odejście od klasycznych umów kupna-sprzedaży broni i przeniesienie współpracy w tej dziedzinie na zupełnie nowy poziom – synergię technologii obronnych i połączenie doświadczeń w dziedzinie zaawansowanych badań Turcji i Ukrainy.

Jednym z pierwszych wspólnych projektów ma być opracowanie bezzałogowego statku powietrznego nowej generacji. Dron ten ma być w stanie przeprowadzać szczegółowy rekonesans z wysokiego pułapu lotu, spędzać godziny w powietrzu, rozwinąć znaczną prędkość przelotową i uderzać przy użyciu szerokiego wachlarza broni precyzyjnych.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!