Europa Polska Wiadomości

Ukraina domaga się od polskich władz uporządkowania miejsc ukraińskiej pamięci w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje strona Biura Urzędu Prezydenta Ukrainy, zastępca szefa biura Ihor Żowkwa spotkał się w Kijowie z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem.

Gospodarz poinformował polskiego rozmówcę o staraniach prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego o wznowienie negocjacji w formacie normandzkim, a także o wynikach szczytu z 9 grudnia w Paryżu. Polski wiceminister potwierdził stałe poparcie Polski dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz wyraził gotowość  Warszawy do wywierania presji na Federację Rosyjską w celu wypełnienia porozumień mińskich.

Strony omówiły priorytetowe obszary współpracy w kontekście europejskich i euroatlantyckich aspiracji Ukrainy. Polska będzie nadal aktywnie wspierać nasz kraj w tym kierunku, zapewnił Przydacz.

Omawiając kwestię upamiętnienia wspólnej pamięci historycznej, Igor Żowkwa podkreślił, że Ukraina udzieliła pozwoleń na poszukiwania miejsc pochówków Polaków i oczekuje od strony polskiej podjęcia odpowiednich kroków w celu uporządkowania miejsc pamięci ukraińskiej w Polsce.

Co wy na to?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!