Europa Wiadomości

Ukraina: Debata Poroszenki i Zełenskiego jednak się odbędzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu rp.pl komik Wołodymyr Zełenski i obecny prezydent Petro Poroszenko w środę w końcu uzgodnili, że spotkają się na debacie.

Zespoły prasowe obu kandydatów w wyborach prezydenckich potwierdziły, że para spotka się w piątek po południu na stadionie, który może pomieścić 70 tys. widzów. Będzie to finalne starcie kampanii, przed niedzielnym głosowaniem w drugiej turze.

Poroszenko wcześniej chciał zorganizować debatę w ostatnią niedzielę, ale Zełenski się na niej nie pokazał, co sprawiło, że obecny prezydent sam rozmawiał z dziennikarzami, przemawiając obok pustego podium z miejscem dla rywala. Jednoosobowa “debata” odbyła się w sali konferencyjnej Areny Kijów.

Dla Poroszenki może być to ostatnia szansa na odwrócenie katastrofalnych sondaży – chęć głosowania na niego wyraziło tylko 25 proc. ankietowanych w ostatnim sondażu instytutu badania opinii KIIS. Zełenski uzyskał poparcie 72 proc. pytanych.

Od środy sztab Zełenskiego promuje debatę w mediach społecznościowych, zachęcając społeczeństwo do “bycia świadkiem wydarzenia, które przejdzie do historii Ukrainy”.

Wcześniej Zełenski i Poroszenko przeszli test na obecność narkotyków w organizmie. 41-letni komik uzależniał od tego uczestnictwo w debacie.

Zełenski w kampanii niemal całkowicie zrezygnował z tradycyjnych wydarzeń medialnych i normalnej kampanii, stawiając zamiast tego na komunikację z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i programów komediowych.

Krytycy zauważają, że elektorat nie wie prawie nic o tym, jakie poglądy ma Zełenski.

Czy ta debata może odwrócić losy kampanii?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!