Wiadomości

Ukraina chce kupić dużą ilość produkowanych w Siemianowicach Śląskich Rosomaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o najnowszym zamówieniu dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Zakład w Siemianowicach Śląskich wyprodukuje 100 Rosomaków dla Ukrainy.

Polska otrzymała nowe zamówienie na kołowe transportery opancerzone Rosomak. Najnowsze informacje w fabryce tego sprzętu w Siemianowicach Śląskich przekazał premier Mateusz Morawiecki.

– Dziś w Siemianowicach Śląskich jest bardzo dobry dzień dla polskiego przemysł, Śląska i dla Polski. Od wielu miesięcy zabiegałem o to, aby pozyskać europejskie średni na zakup i produkcję broni w Polsce. To się udało. Mogę powiedzieć, że otrzymujemy kolejne zamówienie od premiera Ukrainy Denysa Szmyhala na 100 Rosomaków. Zapłata za te Rosomaki będzie z pieniędzy europejskich i środków amerykańskich, które otrzymała Ukraina – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Ukraina jest dziś przedmurzem wolnego świata. To tam rozgrywa się sprawa suwerenności i bezpieczeństwa Polski i innych krajów UE. Ważne jest, abyśmy mieli świadomość, że polska produkcja zbrojeniowa nabiera dziś tempa – dodał premier.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że polski przemysł zbrojeniowy pokazuje, że podobnie jak inne kraje świata, ma już swoje produkty, które doceniane są na całym świecie. Wśród nich jest armatohaubica Krab, która pokazała swoje zalety w Ukrainie. Podobnie jest z Rosomakami.

– Każdy kraj ma swoje podstawowe marki w przemyśle zbrojeniowym. Wszyscy słyszeliśmy o amerykańskich Abramsach, niemieckich Leopardach, czy brytyjskich Challengerach. My też mamy dwa znakomite produkty przemysłowe. Są to Rosomaki i Kraby – powiedział premier.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!