Wiadomości

Ukradł ponad 100 puszek piwa, gdy go złapano, był kompletnie pijany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 100 puszek piwa padło łupem mężczyzny, który włamał się do magazynu jednego z oleskich dyskontów spożywczych. Kryminalni szybko ustalili jego tożsamość i już po kilku godzinach zatrzymali 33-latka w miejscu zamieszkania. Ten jednak część skradzionego towaru zdążył już wypić. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany – miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

1 czerwca olescy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Okazało się, że z magazynu „zniknęło” ponad 100 puszek piwa o łącznej wartości ponad 300 złotych.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy wytypowali domniemanego sprawcę i kilka godzin później zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Olesno. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu 20 puszek piwa, które mogły pochodzić z kradzieży. Resztę podejrzewany prawdopodobnie zdążył spożyć częstując przy tym swoich znajomych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

/opolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!