Wiadomości

Ukradł pistolet wraz z pustym magazynkiem z jednej z bydgoskich strzelnic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi bydgoszczaninowi, który jest podejrzany o kradzież broni palnej i jej nielegalne posiadanie. Mężczyzna ukradł pistolet wraz z pustym magazynkiem z jednej z bydgoskich strzelnic. Kilka godzin później wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

We wtorek (11.05.2021) koło południa dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży broni palnej z jednej z bydgoskich strzelnic. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wykorzystując nieuwagę personelu strzelnicy, zabrał z jednego z pomieszczeń pistolet wraz z pustym magazynkiem.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z bydgoskiego śródmieścia. Funkcjonariusze analizując zabezpieczony materiał dowodowy, wytypowali podejrzewanego. Był to dobrze im znany 28-latek. Kryminalni sprawdzili jego miejsce zamieszkania w centrum miasta. Tam podejrzewanego nie było. Informacja o rysopisie mężczyzny natychmiast została przekazana znajdującym się w pobliżu patrolom. Do poszukiwań włączyli się też policjanci z bydgoskiej komendy. Patrole zostały skumulowane na głównych ulicach śródmieścia.

Koło godziny 15:00 kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia namierzyli podejrzewanego na skrzyżowaniu ulic Matejki i Ślusarskiej. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do dynamicznego zatrzymania. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Skradzionej broni przy sobie nie posiadał. Okazało się, że ukrył ją na bulwarach przy Brdzie. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli pistolet wraz z magazynkiem. 28-latek został dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży oraz nielegalnego posiadania broni. Następnie podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!