Wiadomości

UEFA zamknęła “Żyletę”! To kara za ostatnią oprawę kibiców Legii Warszawa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Legia Warszawa została ukarana za zachowanie kibiców w trakcie meczu z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów. W trakcie spotkania ze Slavią Praga w eliminacjach Ligi Europy będzie zamknięta “Żyleta”.

Kara, którą nałożono na mistrzów Polski, ma związek z użyciem przez kibiców środków pirotechnicznych. W trakcie meczu z Dinamem wykorzystano je przy okazji prezenentacji oprawy poświęconej Powstaniu Warszawskiemu.

Mistrzowie Polski zapowiedzieli, że zwrócą się do UEFA o uzasadnienie decyzji. Niezwłocznie po jego otrzymaniu zamierzają złożyć odwołanie od kary i wniosek o wstrzymanie jej wykonania.

Legia będzie musiała też zapłacić grzywnę. UEFA nałożyła ją z powodu niedrożnych ciągów komunikacyjnych na trybunach w trakcie meczu z Dinamem.

Mecz Legii ze Slavią odbędzie się już w najbliższy czwartek. Początek rywalizacji zaplanowano na 19:00.

Oświadczenie Legii ws. kary od UEFA

Legia Warszawa informuje, że decyzją UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB) z dnia 16 sierpnia 2021 r. na klub została nałożona kara częściowego zamknięcia stadionu (Trybuna Północna) na najbliższy mecz w ramach rozgrywek UEFA w Warszawie.

Decyzja UEFA CEDB ma związek z użyciem środków pirotechnicznych w trakcie meczu z GNK Dinamo Zagrzeb w dniu 10 sierpnia 2021 roku.

Jednocześnie na klub została nałożona kara finansowa za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie wyżej wymienionego meczu.

Klub złożył wniosek o uzasadnienie decyzji UEFA. Niezwłocznie po jego otrzymaniu klub podejmie decyzję dot. złożenia odwołania do UEFA Appeals Body, jak również wniosku o wstrzymanie wykonania kary zamknięcia Trybuny Północnej.

Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na rewanżowy mecz ze Slavią Praga zostaną podane w najbliższych dniach w oddzielnym komunikacie.

Czytaj dalej pod linkiem:
https://www.meczyki.pl/newsy/uefa-zamknela-zylete-to-kara-za-ostatnia-oprawe-kibicow-legii-warszawa

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!