Wiadomości

UE uderza w prywatność i życie rodzinne setek tysięcy Polaków. Konfederacja Kobiet RP protestuje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Tylko do 2 sierpnia Polska ma czas na wdrożenie niezwykle kontrowersyjnej dyrektywy Unii Europejskiej work life balance, która bezpośrednio uderza w prywatność i życie rodzinne setek tysięcy Polaków” – alarmuje Konfederacja Kobiet RP.

Konfederacja Kobiet RP wystosowała petycję w tej sprawie, pod którą zbiera w internecie podpisy.

“Unijni decydenci nie ukrywają, że ich celem jest coraz większa ingerencja w prywatne decyzje rodziców dotyczące opieki nad dziećmi. Uważają, że kobiety są wyzyskiwane we własnych domach przez mężów a opieka nad własnymi dziećmi jest dla nich tak uciążliwym zajęciem, że trzeba je jak najszybciej porzucić na rzecz pracy zawodowej. Aby „wspierać” kobiety w podjęciu takich decyzji muszą oni odgórnie ingerować w małżeńskie ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi” – czytamy w petycji.

“Nie zgadzamy się z tym! Polskie kobiety są w stanie dogadać się z własnymi mężami co do obowiązków domowych czy wychowywania dzieci i nie potrzebują do tego „pomocy” ze strony urzędników. Właśnie temu ma służyć dyrektywa work life balance narzucająca m.in. dwumiesięczny urlop rodzicielski wyłącznie dla ojców bez możliwości przekazania go matkom. Ojcowie muszą być w stanie zostać w domu i opiekować się dziećmi – twierdzi kategorycznie Helena Dalli, znana z kontrowersyjnych poglądów komisarz UE ds. równości. Oczywiście zgadzamy się z propozycją wydłużenia płatnego urlopu rodzicielskiego — stała obecność jednego opiekuna z najbliższej rodziny jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka do lat trzech. Jednak chęć narzucenia, który z rodziców ma się opiekować dzieckiem, jest skandaliczna. Nie mamy złudzeń — to kolejny krok w procesie osłabiania rodziny i skłócenia małżonków. Nie patrzmy na to z założonymi rękami!” – czytamy dalej.

“Musimy zaapelować zarówno do unijnych urzędników, jak i polskiego rządu o zaprzestanie dalszych ingerencji w prywatne sprawy małżonków. Nie możemy zgodzić się na to, by pod płaszczykiem troski o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym realizowano rujnujący rodzinę model walki płci” – podsumowuje Konfederacja Kobiet RP.

Petycję można podpisać tutaj:
https://konfederacjakobiet.pl/petycja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!