Zakaz udzielania komunii zwolennikom aborcji.
Europa Wiadomości

UE naciska na Maltę by ta zalegalizowała aborcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Malta musi zalegalizować aborcję, która jest podstawowym prawem człowieka – powiedział Komisarz ds. Praw Człowieka przy Radzie Europy Nils Muižnieks. Następna w kolejce – zdaniem urzędnika – jest Polska.

Komisja Europejska wywiera naciski na kolejny europejski kraj w sprawie legalizacji aborcji. W wywiadzie udzielonym maltańskiemu „Times” Nils Muiźnieks – łotewski ekspert ds. praw człowieka wskazał, że Malta musi wprowadzić przepisy aborcyjne. – Ze szczegółowej analizy dotyczącej przestrzegania praw człowieka w europejskich krajach, jest dla mnie jasne, że prawa kobiet nie mogą być zachowane bez zapewnienia legalnego i łatwego dostępu do aborcji – napisał Nils Muižnieks.

Mała katolicka Malta nie zezwala na aborcję, ale dopuszcza antykoncepcję w różnych odmianach, w tym tabletki wczesnoporonne. Proaborcyjny urzędnik dodatkowo wskazał, że Włochy i Polska nie mają dostatecznie liberalnego podejścia do tej kwestii, co musi zostać zmienione.

– Jestem świadom, że część społeczeństwa usprawiedliwia ograniczenie aborcji prawem do życia każdego człowieka, które przysługuje od momentu poczęcia. Jednak według mojej  analizy tego jak „prawo do życia” jest interpretowane, jest dla mnie jasne, że nie może ono stać w wyższości nad prawem do życia od momentu narodzin. Międzynarodowe prawa człowieka i jego mechanizmy nie zawierają w swoich przepisach „prenatalnego prawa do życia” – zaznaczył komisarz, dając do zrozumienia, że przed narodzinami dziecku nie przysługują żadne prawa.

Ponad wszystko Muižnieks stawia dobro i zdrowie kobiety oraz zachęca do debaty, w której szczegółowo poruszane będą te kwestie.

W 2016 r. Malta zakazała terapii pomagających homoseksualistom w wyleczeniu zaburzeń seksualnych. Rok później zalegalizowała homozwiązki. Teraz wywierane są naciski odnośnie do legalizacji aborcji. Jak widać na przykładzie tego kraju, Polska nie może ulegać antyludzkiej propagandzie nawet w najmniejszym stopniu.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!