Wiadomości

Udaremniony przemyt – papierosy były ukryte w specjalnie skonstruowanych deskach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Próbę przemytu ponad 3 mln papierosów, wartych ok. 2,3 mln zł udaremnili funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS. Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Rosji. Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu prawie 4 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni i policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli w porcie kontener. Towar znajdujący się w nim przypłynął na statku z St. Petersburga i miał trafić do Rumunii. Z dokumentów przewozowych wynikało, że jest to transport desek. Jednak jak się okazało, ukryty był tam także nielegalny towar.

Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze służb stwierdzili, że wewnątrz niektórych specjalnie spreparowanych desek znajdują się paczki z papierosami. W skrytkach ukrytych było łącznie blisko 3,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa rynkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi ok 2,3 mln zł.

Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!