Wiadomości

Uciekając przed policją, wjechał w bagno

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kierowca audi jadący od Lubartowa w stronę Firleja na widok policjanta dającego mu znak do zatrzymania samochodu nagle przyśpieszył i zaczął uciekać. Na drodze gruntowej stracił panowanie nad samochodem i wjechał w bagno. Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę.

Wczoraj rano w ramach policyjnej akcji ,,Bezpieczna 19-tka” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy prowadzili nadzór nad ruchem pojazdów w miejscowości Wincentów. Ich uwagę zwróciło audi, które wyprzedzało inne samochody w miejscu, gdzie było to już nie dozwolone. Policjanci widząc popełnione wykroczenie dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Mężczyzna widząc radiowóz przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Firleja.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierujący łamiąc przepisy ruchu drogowego skręcił w Lisów, następnie nie patrząc na obowiązujące oznakowanie pionowe i poziome, dwukrotnie nie zatrzymał się na znaku stop, przeciął skrzyżowanie i wjechał w drogę gruntową. Tam stracił panowanie nad samochodem i wjechał w teren podmokły.

Policjanci zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało 22-letni mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy w Lubartowie. Samochód został odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

22-latek będzie odpowiadał za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu, ucieczkę przed policyjną kontrolą oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!