Wiadomości

Uchodźca podejrzany o zgwałcenie i zabicie studentki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja zatrzymała uchodźcę z Afganistanu. 17-latek trafił do aresztu. Jest podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki we Fryburgu, mieście leżącym w południowo-zachodniej części kraju. Dowodem jest jego włos znaleziony w pobliżu miejsca zbrodni.

 

Do ataku doszło w nocy z 15 na 16 października. 19-letnia studentka medycyny została napadnięta, gdy wracała na rowerze z imprezy zorganizowanej przez fryburski uniwersytet. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano w przepływającej przez miasto rzece Dreisam.

 

Przełomem w śledztwie było znalezienie w pobliżu miejsca zbrodni włosa o charakterystycznym zabarwieniu – czarnego, ale z końcówką w kolorze blond o różnych odcieniach. Analiza nagrań z kamer miejskiego monitoringu umożliwiła identyfikację młodego człowieka o fryzurze, z której mógł pochodzić znaleziony włos.

 

Media informują, że afgański imigrant przyjechał do Niemiec w zeszłym roku bez rodziców ani opiekunów. Do chwili zatrzymania mieszkał u niemieckiej rodziny we Fryburgu.

 

/TVP Info/

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!