Wiadomości Wiara

Tysiące wiernych na Polach Lednickich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tegoroczna Lednica odbywa się pod hasłem „Jestem”, które nawiązuje do wypowiedzianego przez świętego Jana Pawła II zdania, że „Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”. Spotkanie nawiązuje także do obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pola Lednickie zostały otwarte o godzinie 8.00 rano. Samo spotkanie rozpocznie się jednak znacznie później. Oficjalne rozpoczęcie Lednicy, podczas którego pielgrzymi zaśpiewają „Bogurodzicę” rozpocznie się o godz. 17:00. Zaraz potem głos zabiorą Prymas Polski Wojciech Polak i prezydent Andrzej Duda.

Później zaplanowano inscenizację o stworzeniu świata. Msza św. rozpocznie się o godzinie 20.00. Będzie jej przewodniczył prymas Polski, a kazanie wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś metropolia łódzki.

O godzinie 21.37, W godzinę śmierci Jana Pawła II wszyscy będą błogosławić ziemię i wysłuchają przesłania papieża Franciszka.

Przed północą na Polach Lednickich rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej młodzież przechodząc przez Bramę Rybę dokona symbolicznego aktu wyboru Chrystusa.

Organizatorzy spodziewają się udziału kilkudziesięciu tysięcy osób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!