Wiadomości

Tysiące mandatów i wniosków do sądu za brak maseczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatniej doby policjanci nałożyli ponad 3,7 tys. mandatów, skierowali 519 wniosków o ukaranie do sądu, a ponad 2,1 tys. osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – poinformował w niedzielę PAP asp. Michał Gaweł z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

– 1 maja między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa nałożono 3783 mandatów i skierowano 519 wniosków o ukaranie do sądu. Kolejnych 2185 zostało pouczonych – przekazał asp. Michał Gaweł.

– Ostatniej doby skontrolowano ponad 2,1 tys. środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono ponad 4,5 tys. obiektów handlowych oraz 262 miejsca organizacji wesel – wyliczył policjant. Asp. Michał Gaweł dodał, że 1 maja skontrolowano także 9103 inne obiekty, takie jak siłownie, punkty gastronomiczne, stacje paliw, obiekty sportowe czy salony fryzjerskie.

Do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

– Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką, a także ograniczeń dotyczących gromadzenia się osób – powiedział asp. Gaweł i podkreślił, że funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie o łamaniu obostrzeń.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!