Wiadomości

Tysiące faktur i setki milionów złotych wyłudzone z podatku VAT, 3 osoby zatrzymane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali 3 osoby – członków zorganizowanej grupy przestępczej. W ramach śledztwa agenci CBA przeszukali miejsca związane z działalnością zatrzymanych.

Zatrzymani to prezes zarządu, udziałowiec oraz prokurent spółki, która uczestniczyła w karuzeli podatkowej. Z ustaleń wynika, iż w latach 2013 – 2016 ich firma wystawiła ponad 6000 fałszywych faktur VAT za rzekomy obrót paliwami płynnymi na kwotę ponad 930 milionów. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych.

Zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy.

To kolejna odsłona śledztwa, o którym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy na terenie całego kraju do sprawy tzw. mafii paliwowej zatrzymano 9 osób. Rozbita w ten sposób grupa przestępcza naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku VAT na kwotę ponad 700 milionów złotych.

/Wydział Komunikacji Społecznej CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!