Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 38-latka, który złośliwie przeszkodził w mszy i groził księdzu pistoletem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 38-letniego mężczyzny tymczasowy areszt. Podejrzany, kilka dni temu przerwał mszę świętą i skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza. Po ucieczce został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w Dusznikach-Zdroju. Podejrzany przerwał mszę świętą i skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza. Po ucieczce został zatrzymany przez policjantów. Podczas wykonywania przez nich czynności służbowych naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, kopiąc go nogami. Ponadto okazało się, że mężczyzna wcześniej dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3650 zł oraz przywłaszczenia karty bankomatowej na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego.

Dzisiaj na posiedzeniu aresztowym sąd zdecydował, że 38-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za murami aresztu śledczego. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!