Wiadomości

Tym razem lewactwo chce usunięcia pomnika cesarza Konstantyna Wielkiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Posąg cesarza Konstantyna Wielkiego stojący przed katedrą York Minster w uznaniu zakończenia prześladowań chrześcijan w Cesarstwie Rzymskim przez Konstantyna, może zostać usunięty w związku z popieraniem przez cesarza niewolnictwa – informuje “The Telegraph”.

Posąg przedstawiający cesarza Konstantyna znajduje się po południowej stronie katedry od 20 lat, ale obecnie znalazł się w centrum zainteresowania po tym jak do katedry w Yorku zaczęły napływać skargi, których autorzy zarzucają cesarzowi popieranie niewolnictwa.

Obecnie administratorzy katedry przyglądają się sprawie.

Pomnik Konstantyna stoi przed katedrą w uznaniu zakończenia przez Konstantyna Wielkiego prześladowań chrześcijan w Cesarstwie Rzymskim. Konstantyn był też pierwszym cesarzem rzymskim, który przeszedł na chrześcijaństwo.

W ubiegłym tygodniu arcybiskup Canterbury Justin Welby ogłosił, że posągi w Katedrze Canterbury i Opactwie Westminsterskim zostaną przeanalizowane pod kątem tego, czy niektórych nie należałoby usunąć.

Jego wypowiedź była pokłosiem protestów odbywających się pod hasłem “Black Lives Matter”, w ramach których w Bristolu usunięto pomnik Edwarda Colstona za jego stosunek do niewolnictwa.

Do protestów pod hasłem “Black Lives Matter” (dosłownie: “Życie Czarnych ma Znaczenie”) zaczęło dochodzić na całym świecie po śmierci 46-letniego George’a Floyda w Minneapolis – czarnoskóry mężczyzna zmarł po brutalnym potraktowaniu go przez policję.

Kto następny?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!