Wiadomości

Tylko w trzech szkołach ludziom Broniarza udało się sparaliżować organizację egzaminu gimnazjalnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tylko w trzech szkołach ludziom Broniarza udało się nie dopuścić do zorganizowania egzaminu gimnazjalnego. Największy problem jest w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Podwiesku, w gminie Chełmno w Kujawsko-Pomorskiem. W komisji zabrakło trzech osób.

– Mam dla państwa bardzo dobrą wiadomość. Za nami pierwsza część dzisiejszego egzaminu. Odbyły się egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie. W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. W pozostałych szkołach w całej Polsce egzaminy odbyły się bez zakłóceń – poinformowała Anna Zalewska, szefowa MEN.

– Egzamin z historii, który rozpoczął się o godz. 9 został przeprowadzony we wszystkich placówkach, oprócz trzech szkół w Polsce – powiedział na konferencji prasowej dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, zapewniając zarazem, że egzamin z języka polskiego o godz. 11 odbędzie się w dwóch z tych placówek.

Jak powiedziała w rozmowie z RMF FM dyrektorka szkoły Danuta Zaborowska, trzej strażacy, którzy zgłosili się do pracy w komisji mieli kwalifikacje pedagogiczne, ale nie byli zatrudnieni w żadnej innej placówce edukacyjnej. Zdaniem dyrektorki nie spełniali wymogów określonych w komunikacie Okręgowej Komisji Edukacyjnej.

Do tego, według dyrektorki do szkoły członkowie komisji przyszli dopiero o 8:47, czyli 13 minut przed egzaminem i w tym czasie nie było możliwe odpowiednie przeszkolenie ich.

Część humanistyczna została odwołana, 36 uczniów wróciło do domów. Co dalej? Na razie nie wiadomo. W szkole jeszcze dziś zacząć ma się kontrola z kuratorium.

/RMF FM, TVP Info, foto: siemianowice.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!