Wiadomości

Twitter uznał wpisy Donalda Trumpa za „potencjalnie wprowadzające w błąd”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Serwis społecznościowy Twitter uznał we wtorek dwa tweety prezydenta USA Donalda Trumpa za „potencjalnie wprowadzające w błąd”. Amerykański przywódca w odpowiedzi oskarżył ten portal o „mieszanie się w wybory prezydenckie”.

To pierwszy raz, gdy Twitter pod wpisami aktywnego na tym serwisie Donalda Trumpa zamieścił specjalne adnotacje.

Posty uznane za „potencjalnie wprowadzające w błąd” dotyczyły głosowania korespondencyjnego w USA. Donald Trump napisał, że „nie ma szans”, by taka forma głosowania nie prowadziła do wyborczych oszustw. Krytykował przy tym władze Kalifornii za próby zapewnienia powszechnej możliwości oddania głosu w ten sposób.

Pod wpisami prezydenta Twitter zamieścił adnotację: „Poznaj fakty na temat głosowania korespondencyjnego”. Po kliknięciu przechodzi się na stronę, gdzie serwis wyjaśnia szczegóły sprawy.

Za poszerzeniem możliwości głosowania korespondencyjnego opowiadają się w USA Demokraci. Ich zdaniem sposób ten jest najbezpieczniejszy w trakcie zwiększonego zagrożenia epidemicznego. Donald Trump, a z nim Republikanie, uważają, że powszechne głosowanie w ten sposób może prowadzić do poważnych wyborczych oszustw. Prezydent jest za tym, by wyborcy „dumnie stawili się” w lokalu wyborczym.

Wkrótce po pojawieniu się adnotacji Twittera Donald Trump oskarżył ten społecznościowy serwis o „mieszanie się w wybory prezydenckie w 2020 roku” oraz „krępowanie wolności słowa”. Dodał, że „jako prezydent nie pozwoli, by tak się działo”.

Twitter broni swoich działań, twierdząc, że mają na celu przedstawienie szerszego kontekstu wokół wpisów.

„Te tweety zawierają potencjalnie wprowadzające w błąd informacje dotyczące procesu wyborczego i zostały za takie uznane, by pokazać dodatkowy kontekst wokół głosowania korespondencyjnego” – przekazała stancji CNN rzeczniczka Twittera Katie Rosborough.

Internauci są w sprawie podzieleni. Niektórzy domagają się, by serwis uznał tweety prezydenta wprost jako zawierające kłamstwa. Inni krytykują Twittera, uważając, że swoją polityką ogranicza swobodę wypowiedzi.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!