Wiadomości

TVP Info: Polski podatnik sfinansuje cudzoziemcom dopłaty do czynszu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Mieszkania na start”, projekt premiera Mateusza Morawieckiego, niedawno został podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu dotyczy także obcokrajowców. Umożliwia im też otrzymywanie dopłat do czynszu – informuje TVP Info.

O pomoc państwa będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada obywatelstwo polskie lub jest cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy.

Podpisana przez prezydenta RP ustawa „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r. Przypomnijmy, że rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia.

Jak pisze portal TVP Info, ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych jest kolejnym ukłonem rządu skierowanym do obcokrajowców żyjących w Polsce.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!