Wiadomości

Tusk zwołuje na kolejny marsz. Hołownia i Kosiniak-Kamysz nie przyjdą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia nie będą uczestniczyć w marszu organizowanym przez szefa PO Donalda Tuska 16 czerwca w Poznaniu.

W zeszłym tygodniu Donald Tusk wezwał mieszkańców Poznania i Wielkopolski na kolejny marsz, który odbędzie się w piątek na placu Wolności w Poznaniu. Ale liderzy PSL i Polski 2050 mają inne plany na ten dzień.

W niedzielę, 4 czerwca, Tusk i Platforma Obywatelska zorganizowali marsz opozycji, który był protestem przeciw obecnym rządom. W marszu tym wzięli udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych – prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, liderzy Lewicy: Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Liderzy PSL i Polski 2050 nie zabrali jednak głosu.

Czy przedstawiciele Trzeciej Drogi (Polska 2050 i PSL) wezmą udział w kolejnym marszu organizowanym przez Tuska, tym razem w Poznaniu? Poseł PSL Marek Sawicki zwrócił uwagę, że tego dnia jest posiedzenie Sejmu i posłowie jego ugrupowania będą w Sejmie. – Natomiast czy miejscowi będą (…) nikomu nie nakazujemy i nikomu nie zakazujemy maszerować w wolnej Polsce, w którą stronę chce – powiedział poseł ludowców.

Dopytywany, czy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz weźmie udział w tym marszu, Sawicki odparł: „Na 4 czerwca zaprosił nas pan prezydent Andrzej Duda, panu prezydentowi się nie odmawia”. – Swoim bezprawiem legislacyjnym spowodował, że poszliśmy na ten marsz, bo przecież jasno mówiliśmy, że na nim nie będziemy. Ale jak prezydent Andrzej Duda zaprosił, to nie można prezydentowi odmawiać – dodał poseł PSL. – My jesteśmy wobec legalnych władz Rzeczypospolitej też lojalni – ironizował.

– Jeśli prezydent Andrzej Duda ponownie nas zaprosi na marsz do Poznania, to z pewnością weźmiemy w nim udział – powiedział Sawicki. Poseł Polski 2050 Michał Gramatyka powiedział, że na tym marszu na pewno pojawią się działacze Polski 2050. Dopytywany, czy pojawi się na nim lider ugrupowania Szymon Hołownia, Gramatyka powiedział: „Nie, nie sądzę, ma inne plany na ten piątek”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!