Wiadomości

Tusk trzyma posłów KO na krótkiej smyczy: “Nikt nie będzie miał odwagi, by pójść pod prąd”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koalicja Obywatelska będzie głosować przeciwko przedłużeniu stanu wyjątkowego. Tusk miał jasno zagrozić posłom, którzy stoją na stanowisku, że granic Rzeczypospolitej należy strzec.

W środę wieczorem Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało, że prezydent Andrzej Duda podpisał i skierował do marszałek Sejmu wniosek o wyrażenie zgody przez sejm na przedłużenie o 60 dni stanu wyjątkowego na obszarze graniczącym z Białorusią.

Wirtualna Polska donosi, że Koalicja Obywatelska nie poprze przedłużenia stanu wyjątkowego w regionie przygranicznym. Jak informuje portal, Donald Tusk miał wyrazić się jasno – kto zagłosuje wspólnie z PiS, ten będzie już skończony.

Jak wskazuje portal, do tej pory co najmniej kilkoro posłów chciało poprzeć przedłużenie stanu wyjątkowego.

– Konserwatywni posłowie PO byliby skłonni nacisnąć zielony przycisk i zagłosować za przedłużeniem stanu wyjątkowego, tak jak chce tego PiS. Oni stoją twardo przy tym, że granic należy strzec w taki właśnie sposób. I gdyby nie motywacje PiS, by stanu wyjątkowego używać do politycznych celów i tłumienia dziennikarzy, byłbym skłonny moich kolegów nawet zrozumieć – przekazał jeden z posłów PO w rozmowie z WP.pl.

Polityk dodaje, że po ostatniej wpadce z urodzinami Roberta Mazurka nikt w partii nie będzie miał odwagi, by pójść pod prąd. Każdy, kto to zrobi, ma zostać “rozstrzelany”.

– Jeśli ktoś zagłosuje z PiS, to jest jego koniec w partii. Koniec ze startem w wyborach. Tusk będzie tu nieprzejednany – mówi jedna z osób z otoczenia byłego premier

Jednym z nielicznych posłów, który nie zgadza się z partyjną narracją jest Bogusław Sonik, który wprost mówi, że włądza powinna wprowadzić stan wyjątkowy na 90 dni.

/wp.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!