Polska Wiadomości

Turystyka w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal 300gospodarka.pl rośnie liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. Według Ministerstwa Rozwoju w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku było ich  o 8,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. Największą dynamikę wzrostu zanotowano na rynku południowokoreańskim – 67,3 proc.

„Dane za pierwsze trzy kwartały 2019 roku są bardzo obiecujące. Przez pierwsze 9 miesięcy Polskę odwiedziło 16,3 mln turystów. Według prognoz za 12 miesięcy ostatni rok był rekordowym pod tym względem” – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

„Obserwujemy stabilny wzrost liczby turystów z krajów Unii Europejskiej, głównie z tzw. starej piętnastki. Stamtąd przyjeżdża do Polski blisko 57 proc. wszystkich zagranicznych turystów. To wzrost o 5,3  proc. w 2019 roku, co oznacza, że z tych 15 państw przyjechało do Polski przez 9 miesięcy ponad 460 tys. turystów więcej” – dodaje.

Spośród obywateli Unii Europejskiej najwięcej nowych turystów przyjechało do Polski z Finlandii – o 8,6 proc. więcej niż przed rokiem. W przypadku Wielkiej Brytanii wynik ten wyniósł 8,5 proc., a w przypadku Niemiec – 5 proc.

Wzrost zainteresowania Niemców pobytem w naszym kraju jest dla statystyk o tyle istotny, że w wartościach nominalnych oznacza przyjazd ok. 250 tys. nowych turystów z tego państwa.

Co wy na to?

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!