Gospodarka Polska Wiadomości

Turów może nadal wydobywać. Zapadła kluczowa decyzja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w kwestii kopalni w Turowie. W Turowie nadal będzie można wydobywać węgiel.

Kopalnia Turów może kontynuować wydobycie węgla. NSA uchylił postanowienie warszawskiego WSA z 31 maja br. o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej ws. Turowa; uwzględniono zażalenia GDOŚ, PGE GiEK i Prokuratury Krajowej – podano we wpisie Polskiej Agencji Prasowej.

Decyzja NSA oznacza, że w kopalni nadal będzie można wydobywać węgiel. Do sprawy odniosła się także minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa:

Naczelny Sąd Administracyjny przyjmuje nasze zażalenie w sprawie #Turów. Podnosiliśmy 5 argumentów wskazanych w postanowieniu NSA 1. Nieproporcjonalność środka i brak wyważenia wszelkich dóbr i wartości 2. Brak zindywidualizowanej, wewnętrznie spójnej oceny prawnej stanu faktycznego 3. Przytoczenie nieprawdziwych okoliczności 4. Nieuprawnione przyjęcie, że zaistniały podstawy do wstrzymania wykonania decyzji środowiskowej. Wg NSA decyzja środowiskowa nie może prowadzić do znacznej szkody 5. Łamanie Konstytucji poprzez sformułowanie wskazań co do dalszego postępowania w sposób wykraczający poza zakres.

NASZ KOMENTARZ: UChylenie decyzji WSA to bardzo dobra wiadomość. Dobra zarówno dla pracowników kopalni i pobliskiej elektrowni, jak też dla całej polskiej energetyki, którą chcą zniszczyć skrajni lewacy i zieloni komuniści z Brukseli i Berlina oraz ich krajowi pomagierzy – zdrajcy stanu.

Polecamy również: Podatki znów ostro w górę. Zobacz ile zapłacisz!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!