Wiadomości

Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Katowicach rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół” w Katowicach. Wydarzenie uświetnił występ Mażoretek ”Akcent” z Miejskiego Domu Kultury Ligota w Katowicach.

W sobotę 12 maja 2018 r. na okazałym obiekcie katowickiego MOSIR-u spotkały się drużyny piłkarskie reprezentujące te środowiska, które w codziennej działalności kierują się miłością do Ojczyzny, uczestniczą w budowaniu jej niezależności i suwerenności, zarówno w sferze narodowej, społecznej jak i gospodarczej, by sportową rywalizacją oddać hołd Powstańcom Śląskim. W dniu zawodów na trybunach zapanowała rodzinna atmosfera. Nie zabrakło sportowego dopingu, a całe wydarzenie trafnie wpisało się w sokolą maksymę ”W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Turniej oficjalnie otworzył prezes gniazda w Katowicach druh Sławomir Czech, który powitał uczestników i przybliżył historię powstań śląskich, m.in. przytaczając treść odezwy Wojciecha Korfantego z dnia 4 maja 1921 r. ”Do Rodaków”! Następnie zebrani gremialnie odśpiewali hymn państwowy. Wsparcie wydarzeniu udzielił MDK Ligota, dzięki któremu w trakcie zawodów pojawiły się dziewczyny z zespołu Mażoretek ”Akcent” z Miejskiego Domu Kultury Ligota w Katowicach.

Sześciogodzinne zmagania piłkarskie wygrała drużyna Małopolskich Patriotów, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju drużyna TG „Sokół” w Katowicach, która wyprzedziła na podium reprezentację Węzła Eksploatacyjnego-Rozdzielczego Poczty Polskiej z Zabrza.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Towarzystw Gimnastycznych ”Sokół” w Polsce, Poczta Polska S.A. oraz Prezes Honorowy Związku Towarzystw Gimnastycznych ”Sokół” w Polsce dh Zbigniew Okorski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP 3 Katowice, czasopismo Magna Polonia oraz portal w Sokole.pl.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji zawodów i za nieocenioną wolę propagowania idei ”Sokoła”.

/wsokole.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!