Świat Wiadomości

Turcja i Rosja porozumiały się w sprawie zawieszenia broni w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po północy wejdzie w życie zawieszenie broni w całej Syrii. To efekt porozumienia strony tureckiej i rosyjskiej – informuje rządowa agencja informacyjna Anadolu.

 

Anadolu powołując się na swoje źródła informuje, że rosyjsko-tureckie porozumienie zostanie przedstawione pozostałym stronom konfliktu. Jest ono rozszerzeniem umowy zawartej na początku miesiąca w Aleppo. Rosjanie i Turcy chcą, by rozejm wszedł w życie w nocy ze środy na czwartek.

 

Porozumienie ma nie obejmować organizacji terrorystycznych, ale nie wskazano, które rebelianckie ugrupowania są za takie uważane. Jeśli rozejm się utrzyma, to w stolicy Kazachstanu Astanie będą prowadzone rozmowy pokojowe pod egidą Rosji i Turcji. Kraje te mają być – według Anadolu – gwarantami procesu pokojowego w Syrii.

 

Tureckie MSZ nie potwierdza tych informacji. TVP Info przypomina natomiast, że w ubiegłym tygodniu szefowie dyplomacji Rosji, Iranu i Turcji oświadczyli, że są gotowi stać się gwarantami porozumienia dotyczącego uregulowania konfliktu w Syrii.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!