Wiadomości

Tuleya skarży na Polskę w Telewizji Al-Jazeera: „Sędziowie są atakowani na ulicach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sędziowie w Polsce żyją pod presją od wielu lat. Są atakowani na ulicach i w swoich domach – opowiadał w katarskiej telewizji Al-Jazeera sędzia Igor Tuleya, który w wystąpił w todze i z sędziowskim łańcuchem i który od dawna sprawia wrażenie, że żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

– Każda decyzja, która nie jest po linii politycznej, jest powiązana z atakami. Mowa nienawiści sięga czasem naszych rodzin. Czasem sędziowie są zastraszani na ulicy, atakują nasze domy – snuł swą opowieść Tuleya, dodając, że „musimy być dzielni, musimy walczyć”.

– Polska jest częścią Unii Europejskiej, jest w Europie, ale system prawny nie ma tu nic wspólnego z europejskimi standardami, jest bardziej jak Rosja, Białoruś czy inne dyktatury – podkreślił.

Mówił też o Marszu Tysiąca Tóg, który kilka dni temu przeszedł ulicami stolicy w sprzeciwie wobec ustawy o apolityczności sędziów.

– Ten ostatni marsz, w który zaangażowanych było tylu obywateli, pokazuje, że ludziom naprawdę zależy. Oczywiście, powinniśmy umieć się obronić, ale pomoc z UE jest także bardzo ważna. Uważam, że w tej chwili nasza ostatnia nadzieja to UE – mówi sędzia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!