Wiadomości

Tuleya po orzeczeniu TSUE: Będę się domagał dopuszczenia do służby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stawię się w sądzie i będę się domagał dopuszczenia mnie do służby sędziowskiej – zapowiada sędzia Igor Tuleya.

– Fizycznie nie mogłem dziś tego zrobić, natomiast wysłałem e-mail do Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie z prośbą o dopuszczenie mnie do orzekania w związku z postanowieniem TSUE – powiedział Igor Tuleya na antenie Radia Zet.

– Z uwagi na to, że nie mogłem się stawić dziś ani jutro, poprosiłem o udzielenie mi urlopu. Po dotarciu do Warszawy, w poniedziałek, natychmiast stawię się w sądzie i będę domagał się dopuszczenia do orzekania. Poproszę przełożonych, aby uszanowali orzeczenia sądów europejskich. Aby po prostu przestrzegali prawa – wskazuje sędzia.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2020 roku Izba Dyscyplinarna SN na wniosek prokuratury uchyliła sędziemu Igorowi Tulei immunitet. On sam konsekwentnie nie stawiał się na posiedzeniach ID ponieważ twierdzi, że nie jest ona legalnym sądem.

Tymczasem rzecznik Izby Piotr Falkowski powiedział dziennikarzom, że Izba Dyscyplinarna będzie pracować tak, jak dotychczas.

– To orzeczenie wprost nie kwestionuje, a przynajmniej nie nakazuje, czy nawet nie podejmuje próby dokonania zmian, uchylenia, zawieszenia jakichkolwiek polskich przepisów i w tym sensie nie ma wpływu na pracę Sądu Najwyższego i w związku z tym także Izba Dyscyplinarna będzie na razie pracować tak jak dotąd – wskazał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!