Wiadomości

Trzymał w domu broń i amunicję z czasów II wojny światowej. Podczas imprezy doszło do wybuchu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miniony czwartek kartuscy policjanci zatrzymali 49-latka, który mimo braku wymaganego pozwolenia w swoim domu miał broń i amunicję pochodzącą z czasów II Wojny Światowej. Ponadto podczas imprezy w jego domu doszło do eksplozji jednego z elementów ładunku przez co zraniony w głowę został 22-letni mężczyzna. Za posiadanie broni palnej lub amunicji do niej bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Wczoraj przed godziną 3:00 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Żukowie podczas imprezy w jednym z domów, 22-letniemu mężczyźnie wbił się w głowę kawałek stali. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji oraz służby ratownicze. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas imprezy doszło do wybuchu elementu ładunku z II Wojny Światowej, który zranił 22-latka.

Mundurowi podczas przeszukania domu 49-letniego właściciela znaleźli pochodzące z czasów II Wojny Światowej broń i amunicję. Ustalono, że właściciel posesji jest członkiem grupy rekonstrukcyjnej. 49-latek został zatrzymany w związku z brakiem wymaganego pozwolenia na broń palną, a zraniony 22-latek został przewieziony do szpitala.

Wczoraj policjanci zatrzymali do sprawy dwóch innych uczestników imprezy. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

/Policja Kartuzy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!