Wiadomości

Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 ma zapłacić milion dolarów za… rasizm i homofobię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bo trzeba wiedzieć kogo i w jaki sposób wolno obrażać!

Brazylijski sąd skazał Nelsona Piqueta, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, na 5 milionów reali (równowartość 953 tys. dolarów) kary za “rasistowskie i homofobiczne komentarze” na temat brytyjskiego kierowcy Lewisa Hamiltona.

Chodzi o wywiad z listopada 2021 roku, w którym 70-letni Piquet skomentował wypadek, siedmiokrotnego mistrza świata, w Grand Prix Wielkiej Brytanii z Holendrem Maxem Verstappenem. Gdy w czerwcu ubiegłego roku nagranie z fragmentem wywiadu pojawiło się w mediach społecznościowych, doszło do scysji między Hamiltonem i Piquetem, który przeprosił Brytyjczyka, zapewniając, że jego słowa zostały źle przetłumaczone. W tym miejscu należy odnotować, że córka Piqueta, Kelly, jest partnerką Verstappena.

Ale krótce pojawiło się inne nagranie, gdzie Piquet znów obrażał Hamiltona, odnosząc się do jego przegranej walki o mistrzostwo w 2016 roku z Nico Rosbergiem. Wtedy to z oskarżeniem przeciwko Piquetowi wystąpiły cztery organizacje zajmujące się tropieniem tych, którzy obrażają nie tych co należy i w sposób, jaki nie wpisuje się w postępową linię rzeczników postępu i tolerancji, w tym brazylijski Narodowy Sojusz LGBT+, który oczekiwał, że Piquet zapłaci 10 milionów reali.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!