Wiadomości

Trzy osoby zatrzymano ws. wyrządzenia szkody w jednej ze spółek Lotosu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze ABW, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, zatrzymali trzy osoby w związku z zarzutami dotyczącymi wyrządzenia szkody w mieniu spółki Lotos Petrobaltic S.A., w wysokości nie mniejszej niż 47 mln zł.

– Wśród zatrzymanych jest Zbigniew P., były prezes zarządu tej spółki, Dariusz W., były wiceprezes zarządu, oraz Robert N., kierownik realizowanego projektu – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Maciej Załęski.

Dodał, że zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty niedopełnienia obowiązków w trakcie realizacji inwestycji dotyczącej wykorzystania jednego ze złóż ropy naftowej oraz przebudowy platformy wiertniczej „Petrobaltic”, czego skutkiem było wyrządzenie w mieniu tej spółki szkody w wielkich rozmiarach, w wysokości nie mniejszej niż 47 mln zł.

W trakcie śledztwa ustalono, że „podejrzani, doprowadzając do zawarcia z włoską firmą aneksu do umowy na przebudowę platformy wiertniczej, nie zweryfikowali kosztów tej inwestycji i podjęli nieuzasadnione gospodarczo decyzje dotyczące wyboru technologii do jej realizacji w zakresie posadowienia platformy”.

Decyzje te, dotyczące lat 2014-2015, skutkowały, według ustaleń śledztwa, „znaczącym zwiększeniem kosztów inwestycji”.

Załęski wyjaśnił, że zarzuty, jakie usłyszą zatrzymani, są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Prokurator dodał, że decyzje co do zastosowania środków zapobiegawczych zostaną podjęte po wykonaniu czynności z zatrzymanymi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!