Wiadomości

Trzy osoby zatrzymane pod zarzutem milionowych strat w PKN Orlen, wśród zatrzymanych – były prezes

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu Jacek Krawiec, zostały zatrzymane przez CBA na polecenie łódzkiej prokuratury. Śledczy zarzucają, że zatrzymani dopuścili się przestępstw, polegających na niegospodarności w wielkich rozmiarach w spółce. Krawiec pełnił funkcję prezesa Orlenu od 2008 do 2015 r.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi śledztwo dotyczące niegospodarności w wielkich rozmiarach w PKN Orlen S.A. Do tej sprawy dziś rano agenci Biura zatrzymali trzy osoby, w tym: byłego prezesa PKN Orlen S.A. i dwóch byłych dyrektorów spółki. Po zakończeniu przeszukań wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty. Wstępne ustalenia wskazują na wielomilionowe straty.

Śledztwo zostało zainicjowane czynnościami CBA, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez PKN Orlen S.A.

/Wydział Komunikacji Społecznej, CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!