Wiadomości

Trzech Afgańczyków ukrytych w ciężarówce schwytała straż graniczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzej młodzi cudzoziemcy, którzy ukryci w naczepie samochodu ciężarowego nielegalnie przekroczyli polską granicę, zostali zatrzymani 17 stycznia na terenie gminy Maków Podhalański.

 

Powracający z zagranicznej trasy (Serbia-Węgry-Słowacja-Polska) kierowca samochodu ciężarowego, zaniepokojony odgłosami dochodzącymi z naczepy, zawiadomił o tym fakcie Policję. Kiedy w obecności funkcjonariuszy z Komendy Policji w Makowie Podhalańskim usunięto plomby zabezpieczające i otwarto kontener, okazało się, że w przestrzeni ładunkowej, wypełnionej rudą cynku, ukryło się trzech młodych chłopców obcego pochodzenia. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów. Ponieważ byli bardzo zziębnięci, wezwano karetkę, która przewiozła ich do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Po sprawdzeniu przez lekarzy, że zdrowie obcokrajowców nie jest zagrożone, zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

 

afgan2

 

Dzisiaj od rana prowadzone są czynności przy udziale tłumacza, mające na celu ustalenie dokładnych danych zatrzymanych oraz szczegółów zdarzenia. Młodzi cudzoziemcy podali się za obywateli Afganistanu w wieku 10, 15 i 17 lat. Twierdzą, że celem ich podróży była Belgia i Niemcy.

 

afgan3

 

afgan4

 

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!