Wiadomości

Trzaskowski podburza nauczycieli i zapewnia, że w 80 proc. warszawskich szkół matury są zagrożone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W warszawskich szkołach strajkuje ponad 80 proc. nauczycieli. Mimo że w niektórych liceach odbyły się rady pedagogiczne, w większości matury stoją pod znakiem zapytania – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak dodał, wiąże się to z tym, że egzaminy maturalne w 80 proc. stołecznych liceów pozostają zagrożone. Prezydent stolicy oświadczył też, że strajkujący nauczyciele „dostaną rekompensatę za czas strajku”.

Środa jest 10 dniem strajku nauczycieli. 7 kwietnia porozumienie z rządem zawarła tylko oświatowa Solidarność. ZNP i FZZ odrzuciły propozycje rządu.

W całej Polsce mimo protestu odbywają się szkolne egzaminy. W ubiegłym tygodniu bez zakłóceń przeprowadzono egzaminy gimnazjalne. Podobnie jest z ósmoklasistami. W środę napiszą ostatni egzamin – z języka obcego.

W Radiu Zet prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił o strajku nauczycieli w stolicy. Oświadczył, że zbliżające się matury „są zagrożone w 80 proc. warszawskich liceów”. Równocześnie zapewnił, że warszawscy nauczyciele dostaną rekompensatę za czas strajku w stolicy.

– Pieniądze zostaną wypłacone w dodatkach, w przeciągu kilku miesięcy od zakończenia strajku – oświadczył.

Warto, by tą sprawą zajęła się potem Regionalna Izba Obrachunkowa, gdyż ewidentnie mamy tu do czynienia z próbą obejścia prawa. W tym kontekście warto też przypomnieć to, co mówił Trzaskowski w styczniu:

Trzaskowski: Były przewidziane podwyżki dla nauczycieli, ale ZNP poprosił o ich wstrzymanie

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!