Wiadomości

Trzaskowski chwali się swymi działaniami na szkodę Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – powiedział w sobotę w Obornikach Śląskich Rafał Trzaskowski podczas spotkania promującego Campus Polska Przyszłości.

W swoim wystąpieniu Trzaskowski podkreślił, że likwidacja Izby Dyscyplinarnej nie rozwiązuje kwestii przyznania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy. Prezydent Warszawy cieszył się podczas sobotniego wystąpią, iż „Komisja Europejska zapewnia, że postawiła rządowi PiS kolejne warunki (do uruchomienia środków – przyp. red.), bardzo się z tego powodu cieszę – mówił.

– Musimy mieć gwarancję, że cały wymiar sprawiedliwości nie będzie upolityczniony – podkreślił, dodając, że w jego przekonaniu przyjęta przez Sejm ustawa o likwidacji Izby Dyscyplinarnej nie daje takich gwarancji.

– Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – oznajmił prezydent Warszawy, który w piątek we Wrocławiu obserwował finał koszykarskiej Energa Basket Ligi we Wrocławiu, a w sobotę był w… Obornikach Śląskich (woj. dolnośląskie).

“Patrząc na działania Trzaskowskiego, będzie to znacznie bardziej antypolska postać od Tuska. U kogo pobierał nauki? U samego Geremka – wiemy kim był Geremek. Dodając do tego sorosowe stypendium, mamy wypisz wymaluj postać osadzoną w najbardziej skrajnym antypolonizmie” – napisał na twitteze Dariusz Matecki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!