Wiadomości

Trwają poszukiwania 19-letniego mężczyzny, który zaginął w Beskidach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci, ratownicy GOPR, pracownicy Nadleśnictwa Bielsko i bliscy poszukują 19-letniego bielszczanina Sebastiana Gajera, który w poniedziałek wybrał się w góry i do tej pory nie wrócił do domu.

Po raz ostatni nastolatek był widziany w poniedziałek rano. Niedługo później zadzwonił do bliskich i powiedział, że zszedł ze szlaku i zabłądził.

– Zaginiony mężczyzna wybrał się na górską wędrówkę. Nie zabrał ze sobą jedzenia i picia. Może potrzebować pomocy lekarskiej – poinformowała we wtorek bielska policja.

Jak wynika z jej ustaleń, w poniedziałek rano ojciec odwiózł Sebastiana w rejon bielskiej Wapienicy i zostawił na końcowym przystanku linii autobusowej nr 16 przy ul. Zapora. Po raz ostatni chłopak kontaktował się telefonicznie z ojcem pomiędzy godz. 11 a 12. Jak powiedział, zszedł ze szlaku i zabłądził w okolicach Błatniej w Beskidzie Śląskim od strony Wapienicy – w rejonie szczytu Palenicy.

Sebastian ma 174 cm wzrostu, włosy krótkie, ciemne, proste, na twarzy zarost. W chwili zaginięcia był ubrany w czarny polar z białym napisem na lewej piersi „Fjord Nansen”, czarne spodnie dresowe „Nike” i czarną czapkę, czerwone buty sportowe z szarą podeszwą marki „Nike”. Ma przy sobie zielony plecak z motywem moro.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego można kierować do oficera dyżurnego bielskiej policji pod numerami telefonu 33 8121255 i 112.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!