Wiadomości

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o wznowienie ekshumacji w !edwabnem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wiemy, ofiar tragedii w Jedwabnem z 1941-go roku było wiele – zbyt wiele, by historia przymknęła na nie oko jako po prostu kolejną zbrodnię wojennego chaosu. Niestety, na przestrzeni kilku ostatnich dekad, do tego krwawego grona dodano jeszcze jedną: Naród polski.

W roku 2000 socjolog Jan Tomasz Gross, opublikował książkę pt. „Sąsiedzi”, którą rozprowadzono z wielkim zapałem wśród rodzimej publiki. Według owej publikacji, w trakcie mordu w Jedwabnem miało zginąć ok. 1600 miejscowych żydów. Ta liczba stała się podstawą do rzucenia w nasz naród ciężkiego oskarżenia, które do dziś rozbrzmiewa echem w – pozornie tak ważnych – relacjach polsko-żydowskich. Jan T. Gross, który nie posiada ani wykształcenia, ani tła w społeczności polskich historyków, który nie opiera się na żadnych dowodach w swoim „dokumencie”, stał się iskrą, która wznieciła pożar, którego efekty czujemy do dziś.

Bezsens takiego stanu rzeczy został w 2001 r. zauważony przez toruńskiego profesora, Andrzeja Kola, który rozpoczął mające ukazać prawdę prace ekshumacyjne na terenie rzekomego masowego spalenia. Owe czynności zostały zamknięte 4-go czerwca tego samego roku przez ówczesnego ministra sprawiedliwości RP, Lecha Kaczyńskiego. Powody, które zostały zacytowane ku usprawiedliwieniu tej decyzji opiewały jego aspekt emocjonalny – nie odnosząc się w ogóle do kwestii faktologii, sprawiedliwości i prawdy historycznej. Od tamtej chwili minęło prawie 20 lat; sprawa Jedwabnego, tymczasem, nadal nie ucicha. Wszelakie akcje mające potwierdzić lub zaprzeczyć winie Narodu polskiego są blokowane przez wystraszony konsekwencjami rząd i aktywistów.

Zwracamy się zatem do Prezydenta Rzeczpospolitej Polski oraz Prezesa Rady Ministrów RP z petycją o wznowienie prac ekshumacyjnych w Jedwabnem. Prawda nie boi się oględzin. Tylko dokładne zbadanie terenu domniemanej zbrodni pozwoli ustalić, czy oskarżenia skierowane w stronę nas, Polaków, mają korzenie w rzeczywistości, czy są kolejną nagonką mającą podporządkować nasz Naród wpływom Izraela.

Z pomocą waszych podpisów, być może w końcu poznamy prawdę zakopaną pod Jedwabnem.v

https://www.ekshumacja.org/?fbclid=IwAR2wgIAhwtwOC19oppRGffRpYy3bCO-Fdm6drLWOkkcoql0aw4bmN3keuBg

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!