Wiadomości

Trwa bitwa o Chersoń. Inicjatywa wciąż po stronie wojsk ukraińskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojska ukraińskie kontynuują natarcie w obwodzie chersońskim. Po chwilowej zadyszce zdołały one odzyskać inicjatywę na północy regionu, gdzie przejęły one pełną kontrolę nad miejscowościami, o które od trzech dni toczyły się zaciekłe boje. Z kolei Rosjanie zdołali odepchnąć Ukraińców od przedmieść Chersonia.

Na północy obwodu chersońskiego siły ukraińskie miały przejąć pełną kontrolę nad miejscowościami Wysokopilla i Olhyne, a także nad leżącą w odległości trzech kilometrów na zachód od tej drugiej miejscowością Archanhelśke.

Na kierunku środkowym oddziały ukraińskie nie tylko miały utrzymać miejscowość Suchyj Stawok, ale nawet posunąć się naprzód i zdobyć miejscowość Kostromka i próbując nacierać na wieś Bruskynske. Zdobycie tej ostatniej oznaczałoby przecięcie głównego szlaku zaopatrzeniowego sił rosyjskich walczących w rejonie miejscowości Dawydiw Brid.

Na kierunku południowym siły rosyjskie odzyskały w nocy kontrolę nad zdobytą wczoraj wioską Zielionyj Haj, która leży w bezpośredniej bliskości Chersonia i którą Ukraińcy zdobyli wczoraj. Siły ukraińskie wciąż utrzymują tam w swych rękach zdobyte w ostatnich dwóch dniach wioski Liubomyriwka i Ternowi Podi.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!