Wiadomości

Trwa batalia o obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rafał Trzaskowski, którego inicjatywy finansowane są przez Niemców, wszelkimi sposobami stara się zablokować obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które wszak było skierowane przeciwko niemieckiemu panowaniu w Polsce. Choć Sąd Okręgowy ocenił, że polityk PO nie może zakazać Marszu Powstania Warszawskiego, to już Sąd Apelacyjny przyznał rację Trzaskowskiemu. „Teraz do sądowej batalii włączy się Prokuratura Regionalna w Warszawie” – informuje wpolityce.pl.

Proniemiecki prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył do sądu decyzję wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który wydał organizatorom zgodę na przeprowadzenie cyklicznego zgromadzenia w latach 2022–2024. Sąd Okręgowy w czwartek oddalił jego wniosek. Prezydent Warszawy odwołał się od tego wyroku.

Następnie Sąd Apelacyjny uchylił decyzję Sądu Okręgowego. Wymiar sprawiedliwości poinformował o sprawie Roberta Bąkiewicza – prezesa Rot Niepodległości, stowarzyszenia organizującego manifestację upamiętniającą bohaterski zryw mieszkańców stolicy.

Jak wynikało ze słów Bąkiewicza, Sąd Apelacyjny poinformował wprawdzie organizatorów o zażaleniu, ale dostęp do niego zabezpieczył hasłem. Hasło miało być dostępne pod numerem telefonu. Tego zaś nikt nie odbierał.

Teraz do sprawy włączyć się ma Prokuratura Regionalna w Warszawie, która podobnie jak Prokuratura Okręgowa w Warszawie wielokrotnie występowała już w interesie mieszkańców stolicy. Tym razem śledczy mają poczynić kroki, aby wydarzenie otrzymało charakter cykliczny.

/TVP Info, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!