Wiadomości

Trump zamierza skierować na granicę z Meksykiem nawet 15 tysięcy żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykanie rozmieszczą na granicy z Meksykiem do 15 tysięcy żołnierzy, by nie dopuścić do przedostania na terytorium Stanów Zjednoczonych karawany migrantów, poinformował prezydent USA Donald Trump.

„Jeśli chodzi o karawanę, która stanowi ogromne niebezpieczeństwo, widzicie, co się dzieje, nasza armia jest gotowa, mamy (w gotowości) 5 tysięcy, a będzie 10-15 tysięcy żołnierzy, a także straż graniczna, pracownicy służby migracyjnej i cała reszta. nie wejdą, nie pozwolimy na to” – powiedział Trump dziennikarzom.

Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził nadto zaniepokojenie z powodu uformowania się w Salwadorze kolejnej karawany migrantów i potwierdził, że administracja amerykańska rozważa zakończenie pomocy dla tego kraju i krajów sąsiednich, z których pochodzą migranci.

Karawana, która zawiązała się w Salwadorze, rozpoczęła wędrówkę w kierunku Stanów Zjednoczonych w niedzielę. Wyruszyła ze stolicy kraju, najpierw do miasta La Achadura na granicy z Gwatemalą, a następnie do Meksyku, zamierzając przekroczyć jego granicę i udać się do Stanów Zjednoczonych.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!