Wiadomości

Trump: Putina ośmielił przebieg ewakuacji wojsk amerykańskich z Afganistanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu dorzeczy.pl, były prezydent USA Donald Trump skomentował rosnące napięcie na granicy ukraińsko-rosyjskiej i obawy o rychłą agresję Rosji na Ukrainę.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych ocenił, że Władimir Putin został “ośmielony” do inwazji na Ukrainę po tym, jak zobaczył “niekompetentną” ewakuację amerykańskich żołnierzy z Afganistanu w sierpniu ubiegłego roku. – Jest to szokujące przede wszystkim dlatego, że to nigdy nie powinno się zdarzyć – powiedział. Dodał, że gdyby to on w dalszym ciągu kierował Białym Domem, nie doszłoby do takiej kompromitacji.

Trump wyraził stanowisko, że wina za sytuację leży po stronie administracji Bidena. Zaznaczył, że nie tylko Moskwa, ale także Pekin bacznie obserwowały wydarzenia w Afganistanie. – Zobaczyli prawdopodobnie najbardziej nieudolne wycofanie się armii w historii – powiedział. W jego ocenie Putin i Xi Jinping stali dzięki temu się dużo bardziej ambitni.

– Myślę, że Putin naprawdę chciał negocjować przez pewien czas, ale kiedy obserwował Afganistan, kiedy obserwował to niewiarygodnie złe, niekompetentne wycofanie, gdzie najpierw wyprowadzono wojsko, gdzie pozostawiono sprzęt wart 85 miliardów dolarów, który Talibowie mogli mieć i wykorzystywać, i oczywiście zgony, które nastąpiły – kiedy obserwował to wszystko, myślę, że się ośmielił – powiedział Trump.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!