Wiadomości

Triumf Stocha w Zakopanem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kamil Stoch wygrał w dzisiejszych zawodach o Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem i pozostał liderem klasyfikacji Pucharu Świata.

Nasz reprezentant po pierwszej serii, w której oddał skok na odległość 130,5 metra, zajmował szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech innych Polaków – Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jan Ziobro (odpowiednio na siódmej, ósmej i dziewiątej pozycji), a w sumie do drugiej serii zakwalifikowało się sześciu Polaków (poza wymienionymi – Maciej Kot i Stefan Hula). Prowadził po pierwszej serii Richard Freitag, a drugi był Andreas Wellinger.

W drugiej serii Kamil Stoch, w trudnych warunkach, uzyskał odległość 131 metrów, co dało mu zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Drugi był Wellinger, a trzeci Freitag. W pierwszej dziesiątce zakończyli zawody jeszcze dwaj inni Polacy – Żyła zajął szóste miejsce, a Kubacki – ósme. Miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyli Maciej Kot (dwunasty) i Jan Ziobro (czternasty). Stefan Hula zajął miejsce dwudzieste czwarte.