Wiadomości

Transseksualny dziennikarz z Niemiec obraża nasz kraj: “Bo Polska to wstyd dla wszystkich Europejczyków”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Transseksualny dziennikarz z Niemiec, z iście nazistowską butą, postanowił obrazić naszą ojczyznę. „Polska to wstyd dla wszystkich Europejczyków” – napisał(a) Georgine Kellermann. Wpis wywołał potężną burzę! I zdaje się, że nie pomogły nawet przeprosiny oraz próby wytłumaczenia się.

Georgine Kellermann to 65-letni(a) szef studia WDR w Essen. Mowa o Westdeutscher Rundfunk – publicznym, regionalnym nadawcy radiowo-telewizyjnym. Gdzie i kiedy padły cytowane wyżej słowa?

W dyskusji pod wpisami Giorgii Meloni i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, przy okazji gratulacji z okazji zaprzysiężenia na urząd premiera Włoch, polski użytkownik Twittera napisał w kontekście nowej koalicji prawicowej: “Tylko czekajcie na pierwsze sankcje. My w Polsce dobrze ją [szefową KE – red.] dobrze znamy.”

Wówczas Kellermann postanowił(a) zabłysnąć obraźliwym stwierdzeniem: “Bo Polska to wstyd dla wszystkich Europejczyków”. Po tych słowach spadła na niego lawina krytyki. Kellerman próbował(a) nawet przeprosić:

Przepraszam. Nie chciałam obrazić Polaków. Mój tweet dotyczył rządu i jego antyqueerowej polityki. Byłam we Wrocławiu, Zgorzelcu i wielu małych miastach i wsiach i nigdy nie czułam się niebezpiecznie. Ale wiem, że ludzie tacy jak ja nie są mile widziani przez rząd PIS. Więc proszę, przyjmijcie moje przeprosiny. To jest polityka. Nie ludzie, o których myślałam.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!