Wiadomości

Transmisja na żywo z manifestacji „Tusk, Timmermans, Soros – ręce precz od Polski!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie trwa manifestacja środowisk narodowo-patriotycznych pod hasłem „Tusk, Timmermans, Soros – ręce precz od Polski!”.

Uczestnicy protestują przeciwko działaniom unijnych organizacji przeciwko Polsce. Organizatorzy manifestacji wskazują, że KE otwarcie popiera oponentów rządu, którzy chcą destabilizować sytuację w naszym kraju.

Ich zdaniem konflikty powinny być rozwiązywane wewnętrznie i nie można się zgodzić na ingerencję podmiotów z zagranicy.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, podkreśla, że mamy do czynienia z naciskiem na Polskę ze strony środowisk lewicowo – liberalnych, które dominują w Europie Zachodniej.

– Wszystko, co dzieje się w naszym regionie Europy, co nie jest zgodne z poprawnością polityczną jest piętnowane przez lewicowo–liberalne elity. Dlatego uważamy, że należy bardzo mocno wyartykułować taką myśl, że polskie spory rozwiązujemy w Polsce i naprawdę nie życzmy sobie, żeby ktokolwiek dokonywał w naszym kraju ingerencji. Mamy za sobą półwiecze sowieckiej dominacji i nie życzymy sobie, żeby, tak jak wcześniej komisarze ludowi, tak teraz komisarze unijni wyznaczali nam jak w Polsce należy myśleć, jak stanowić prawo czy jaką kulturę budować. Będziemy manifestować nasze przywiązanie do suwerenności i sprzeciw wobec tych działań – zaznacza poseł Winnicki.

Środowiska patriotyczne skierowały także w ostatnich dniach list do premier Beaty Szydło, w którym domagają się ustawowego zakazu finansowania organizacji pozarządowych przez źródła zagraniczne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!