Świat Wiadomości

Transeksualista wziął udział w konkursie Miss Universe…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu rmf24.pl Catriona Gray z Filipin zdobyła koronę Miss Universe. W konkursie, który odbył się w Bangkoku, pokonała 93 reprezentantki innych krajów – w tym Miss Hiszpanii Angelę Ponce – pierwszą transseksualistkę walczącą o tytuł Miss Universe.

Pierwszą wicemiss została Demi Leigh Nel-Peters z RPA, a drugą – Miss Wenezueli Sthefany Gutiérrez.

W konkursie startowała także Miss Hiszpanii Angela Ponce – pierwsza transseksualistka, która walczyła o ten tytuł. Nie udało jej się jednak wejść do finałowej 10.

Biorę udział w tym konkursie, bo to było moje marzenie od dzieciństwa– tak mówiła Ponce w wywiadzie przed konkursem. Pokazuję transseksualnym kobietom, że mogą być kimkolwiek zechcą – matką, lekarzem, politykiem, a nawet Miss Universe– uzasadniała.

Nie próbuję wpłynąć na nikogo, zmienić jego stylu życia. Chcę tylko by osoby transseksualne były bardziej widzialne– opowiadała.

Ponce jako 18-latka została modelką. Wspomina, że jej kariera nie była łatwa. Wielokrotnie dostawała zlecenia, z których agencje później się wycofywały – właśnie z powodu jej transseksualności.

I co wy na to? Piszcie w komentarzach.

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!